The KWD10-1212 is a single output 5W ~15W AC-DC on-board type power supply.
Parametrics
KWD10-1212 absolute maximum ratings: (1)Output voltage: ±12 V; (2)Output current: 0.45 A; (3)Output power: 10.6 W.
Features
KWD10-1212 features: (1)Marking (low voltage directive); (2)Compact on-board type AC-DC power Input 85 ~ 265VAC universal input; (3)Wide variation output power: 5W, 10W, 15W types; Output voltage: 5V, 12V, 15V types; (4)Over current and Over voltage protection; (5)1 year warranty.
Diagrams
KWD10-1212 pin connection
Image Part No Mfg Description Data Sheet Download Pricing
Quantity
KWD10-1212
KWD10-1212
TDK-Lambda
Linear and Switching Power Supplies 12V 0.45A
Data Sheet
Quantity
KWD10-1212
KWD10-1212
TDK-Lambda